Юлия Шукшина(Продан)

Помогите с топиком My favorite dish (в содержании нужен еще рецепт)

Алексей

Вот Вам простой рецепт ( легко учить, легко готовить) .
А оформить (мне очень нравится, я делаю то-то и то-то... ) сами догадаетесь как.
Да, судя по тому, что готовят его всего 15 минут, всё мясо (фарш) - не сырое.
И не забудьте посолить.
Приятного аппетита!! !

Leftovers = фарш из бараньего мяса, почек, печени и т. д. , т. е. из всего мясного, что осталось в холодильнике.

LEFTOVER PIE

250 gms. leftovers
3 potatoes, boiled
1 tablespoon butter
1 tablespoon bread-crumbs

Mash two potatoes; shape into a ball and roll out on a board.
Dice one potato and place it along with the leftovers in a greased dish.
Cover with the mashed potato layer.
Sprinkle breadcrumbs on top and dot with butter.
Bake in an oven for about fifteen minutes till the top is lightly browned.

Кандрюкова Татьяна

Many people have different dishes. I have got favorite dish. It dish make so.
For this dish you will need:
250 gms. leftovers
3 potatoes, boiled
1 tablespoon butter
1 tablespoon bread-crumbs

Mash two potatoes; shape into a ball and roll out on a board.
Dice one potato and place it along with the leftovers in a greased dish.
Cover with the mashed potato layer.
Sprinkle breadcrumbs on top and dot with butter.
Bake in an oven for about fifteen minutes till the top is lightly browned.

Надеюсь что помог!! !