Марина

Компьютер. ошибка при запуске.

После биоса выдаёт ошибку. Windows boot manager
Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.
If you continue to receive thise error message, contact the hardware manufacturer.
File: \boot\BCD
Status: 0xc00000e9
Info:an unexpected I/O error has occurred.

Анастасия Кислова

ОС переустанавливай называется

Александр

Выдаёт ошибку.. . Ну да, а где вопрос?

Елена Сафарова

Обсуждали тут уже, используй windowsfix.ru