Юличка Дидович

Моніторинг з української літератури

Прочитайте визначення, назвіть літературний напрям, про який ідеться, та його представників.

Підвищений інтерес до людського почуття; співчутливий тон розповіді; проста композиція твору; герої ідеальні, наділені зовнішньою та внутрішньою вродою.

M)
Marichka )))

Сама это ищу)Зачем только придумали эти контрольные посреди учебного года?да ещё и 12 предметов..
Нашла!вот,держи!
У світовій літературі сентименталізм виник у другій половині XVIII ст. і замінив класицизм як його заперечення: замість королів, рицарів, імператорів героями творів стали вихідці з низів — селяни, ремісники; поглиблюється зв'язок з усною народною творчістю. Для сентименталізму характерні такі ознаки:
• підвищений інтерес до людських почуттів, співчутливий тон розповіді, який змушує читача розчулитися й плакати над долею героїв;
• проста композиція твору, у якій сюжет розгортається послідовно;
• герої ідеальні, наділені зовнішньою і внутрішньою вродою, позбавлені негативних рис;
• персонажі з простого народу;
• змалювання побуту й звичаїв простих людей, акцент на їхній моральній вищості над панами;
• нездоланні перешкоди на шляху закоханих;
• увага до описів природи;
• наявність пророчої деталі чи епізоду, що натякає на трагічний кінець;
• дуже часто смерть героя від стихійного лиха, хвороби, нещасного випадку.
В українській літературі сентименталізм представлено більшою чи меншою мірою повістями Г. Квітки-Основ'яненка «Маруся», «Щира любов», «Сердешна Оксана», «Добре роби, добре й буде», «Козир-дівка», «Перекотиполе», «Божі діти»; романом Є. Гребінки «Чайковський»; п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка».