На
Настя

Помогите пожалуйста. (С английским) Нужно глаголы те, что стоят в скобках, поставить в правильную форму.

Помогите пожалуйста.

Нужно глаголы те, что стоят в скобках, поставить в правильную форму.

Karin Fisch (come) for Germany. She (live) in Hamburg and (work) for a company which (developer) computer software. She (go) work at 8.00. At work she (not, have) time for lunch, so she usually (eat) a sandwich at her desk. She (work) late sos she (not, go out) a lot in the evening. Her landscapes and she (have) exhibitions of her paintings in hamburg.

Буду очень благодарен!

Гу
Гульназ

comes (from, а не for -- опечатка).
lives, works, develops (developer -- это сущ.)
goes to
doesn't have (или hasn't got), eats
works (so, не sos -- опечатка), doesn't go out
(her landscapes -- "ее пейзажи", далее, возможно, пропущена часть предложения), has

Айдер Сейтаблаев

comes, lives, developes, goes, doesn't have, eats, works, doesn't go out, has.

Отабек Мусаев

Karin Fisch came from Germany. She lives in Hamburg and work for a company which develops computer software. She goes to work at 8.00. At work she has no time for lunch, so she usually eats a sandwich at her desk. She works late, so she does not go out a lot in the evening. Her landscapes are interesting and she has exhibitions of her paintings in Hamburg.