Валерия

Художній аналіз вірша Богдан-Ігор Антонич "Різдво"

Дм
Дмитрий

Бог народжується не в яслах, а на санях. Замiсть волхвiв приходять лемки, приносячи з собою мiсяць. Вiдтворюючи лемкiвський колорит, автор вживає дiалектизми:
Народився бог на санях
в лемкiвськiм мiстечку Дуклi.
Прийшли лемки у крисанях
i принесли мiсяць круглий.
Глибоко символiчний образ лемкiвськоi Марii, що тримає в долонях золотий горiх мiсяця:
Нiч у снiговiй завii
крутиться довкола стрiх.
У долонi у Марii
мiсяць — золотий горiх.
Батькiвщина — центр усiх внутрiшнiх прагнень лiричного героя поезii Б. -I. Антонича Рiздво. Пiдкреслюючи значущiсть рiдного краю, поет переносить подiю Рiздва Христова в лемкiвське мiстечко Дуклi.