А=
Альберт =)

помогите, срочно, очень!

Students
at universities often have a choice of places to live. They may choose to live
in university hostels, or they may choose to rent an apartment. Compare the
advantages of living in university housing with the advantages of living in an
apartment. Where would you prefer to live? Write a paragraph of about 200 words expressing
your point of view.

Степан Палик

Write a paragraph expressing your point of view и тебе может быть помогут его подредактировать