Злой Смайл

Помогите пожалуйста !! Нужно образовать вопросительную форму.

1. He will come tomorrow.
2. That book will be useful to him.

3. I will have a class of English tomorrow.

4. Hob will be late again tomorrow/

5. We will visit Mr. Dowson again next week.

Ксюшка Лукичева

. 1 Will he come tomorrow?.2. will that book be useful to him.?3.will I have a class of English tomorrow.?4. Will Bob be late again tomorrow?/5. Will we visit Mr. Dowson again next week?.

Kira

просто ставь will и will be в начало предложения. Вот и весь вопрос) например, Will he come tomorrow?