Оксана

Знатоки английского языка . Просьба перевести на английский пару коротких диалогов

1 - Хаха, это очень смешно. Эй, Френк, посмотри на это. Хаха, действительно смешно. Я сказал посмотреть на это, а не перелистывать мои фотографии
2- Окей ребят, успокоились.

3 - возьми это, возьми это, пожалуйста

Ай
Айгуль

This is very funny, Hey,Frank, look at this! Really funny!
OK, guys, begin to keep clam.
Take it,take it please.

Милонега Силицкая

- Haha, it's very funny. Hey, Frank, look at this! Haha, it's really funny. I said, look at it and not flip through my photos!
- Okay guys, calm down.

- Take this, take this, please

Настена

1 - Haha, it's very funny. Hey, Frank, look at this. Haha, really funny. I said look at this and not flip through my photos.
2 - Okay guys, calm down.

3 - Take it, take it, please.