Шалбуров Алексей

Помогите плиз с англ

10 Раскройте скобки, употребив глагол в нужном времени (Indefinite, Continuous, Active, Passive). 1. Why you (to interrupt) me? I (to have) an amusing conversation with Dick. 2. They (to discuss) something important when I (to come) in. 3. The article (to discuss) at this time yesterday. 4. You (to wait) in the hall. Hurry up!

Бонна Ивентовна

1. Why did you interrupt me? I was having an amusing conversation with Dick.2. They were discussing something important when I came in.3. The articlewas being discussed at this time yesterday.4. You are waiting in the hall. Hurry up!