Кристина Остроух

Мальчик с крутого берега высотой 5 м бросил горизонтально камень со скоростью 6 м/с.

С какой скоростью он достигнет воды?

Алексей Пучков

Включай сам мозги.

Маня Киула

Камінь буде рухатися по дузі параболи під дією сили тяжіння. В горизонтальному напрямі швидкість буде сталою 6 м/с. У вертикальному напрмямі - рух рівноприскорений із прискоренням g=10 м/c^2. Час руху знайдемо із формули h = gt^2/2/ Звідси t = корінь квадратний із 2h/g = 1 c. Отже, горизонтальна складова швидкості рівна 6 м/с, а вертикальна - 10 м/с. Тоді абсолютна швидкість обчислюється як діагональ прямокутника із сторонами, рівними цим складовим. Швидкість входу у воду рівна кореню квадратному із 136