Екатерина Зорина

Проверьте. Правильно или нет?

Quick cake with ham and cheese ingredients: - 4 eggs - Mayonnaise (250-300 grams) - Baking powder dough 1.5-2 tsp - Flour - Ham and cheese Preparation: 1. Mix eggs, mayonnaise, baking powder and flour for the dough. 2. The dough should have the consistency of thick cream. 3. Cut ham, cheese rub. In a baking dish pour half of the dough on top of the dough to distribute the filling and then pour the remaining batter. 4. You can sprinkle cheese on top. Bake in oven at 180 degrees for about half an hour. переводБыстрый пирог с ветчиной и сыром ингредиенты: - 4 яйца, Майонез (250-300 грамм) - разрыхлителя теста в 1,5-2 ч. л. Муки - Ветчина и сыр Приготовление: 1. Смешать яйца, майонез, разрыхлитель и муку для теста. 2. Тесто должно быть консистенции густой сметаны. 3. Нарезать ветчину, сыр натереть. В форму для запекания залить половиной теста сверху распределить тесто начинку, а затем вылить оставшееся тесто. 4. Можно сверху посыпать сыром. Выпекать в духовке при температуре 180 градусов в течение примерно получаса.

Ма
Мария

Quick cake with ham and cheese, ingredients: 4 eggs - Mayonnaise
(250-300 grams) - Baking powder dough 1.5-2 tsp - Flour - Ham and cheese.
Preparation: 1. Mix eggs, mayonnaise, baking powder and flour for the
dough. 2. The dough should have the consistency of thick cream. 3. Cut
ham, cheese rub. In a baking dish pour half of the dough on top of the
dough to distribute the filling and then pour the remaining batter. 4.
You can sprinkle cheese on top. Bake in oven at 180 degrees for about
half an hour. Быстрый пирог с ветчиной и сыром, раскладка: 4 яйца, 250-300 граммов майонеза, 1,5-2 ч. л. разрыхлителя, мука, ветчина, сыр. Приготовление: 1. Смешать яйца, майонез, разрыхлитель и муку для теста. Тесто должно быть как густая сметана. 2. Ветчину нарезать, сыр натереть. 3. В форму вылить половину теста, выложить начинку, залить оставшимся тестом. 4. Посыпать сыром. 5.Выпекать в духовке при 180 градусах примерно полчаса.