Валентина Калайгерда

Мале коло кровообігу людини починається

Ал
Александра

Мале, або легеневе, коло кровообігу починається в пра­вому шлуночку
серця, звідки виходить легеневий стовбур, який поділяється на праву та ліву
легеневі артерії, а останні розгалужуються в легенях на артерії, перехідні в капіляри.
У капілярних сітках, які обплітають альве­оли, кров віддає вуглекислоту і
збагачується киснем. Збагачена киснем артеріальна кров надходить з капілярів у
вени, які, злив­шись у чотири легеневі
вени (по дві з кожного боку) , впадають у ліве передсердя, де і закінчується
мале (легеневе) коло кровообігу.