Константин Андронкин

сочинение по беларускай литературе по "Раскидоное гнездо" на тему "гэты твор я бы пасаветавау прачытаць кожнаму"

Дм
Дмитрий

Это вы в Китае так учились писать?

Вася Скотников

Да, таму што Купала у гэтым творы на прыкладзе трагедыі адной сям'і паказаў трагедыю ўсяго беларускага сялянства, якое з развіццём капіталізму перажывала трагізм абеззямельвання і галечы. Раскіданае гняздо сям'і Зяблікаў — бясспрэчна, сімвал трагічнага лёсу Беларусі ў пачатку XX стагоддзя, напапярэдні першай рускай рэвалюцыі. Уся Беларусь была раскіданым гняздом, бо яе народ, ствараючы ўсе зямныя багацці, задыхаўся ад беззямелля і не быў гаспадаром на сваёй зямлі. и так далее....