Елена Андрианова

текст на английском языке про долину гейзерои перевод пожалуйста!! !

Дмитрий Квасников

Википедия.
Ткнуть на "английский".

Анатолий Милкин

I want to tell about valley of Geysers. It's very nice place! It's located in Petropavlovsk-Kamchatsk. It's amazing place because there a huge numbers of volcanoes, geysers and there completely untouched nature. Our planet looked like when planet dosent apeear by human. Here live many bears. Valley of Geysers was founded 72 years ago. It is listed in the UNESCO World Heritage Site "UNESCO