София Живилова

Помогите, пожалуйста, выполнить задание по латыни. Совсем ни чего в этом не смыслю (

1.
Определите формы и основы глаголов, переведите:

audiris, munitur, exspectamini, ediscitur, legeris, venitur, colitur, mittor, apellamini, puniuntur, existimatur, dicimur.

2.
Замените активную конструкцию пассивной и переведите на русский язык:

Poetae antique saepe fabulas de bestiis narrant. Magister fluvios terrae
nostrae in charta monstrat.

3.
Замените активную конструкцию пассивной и переведите на русский язык :

Victoria concordia gignitur. Tabula ab amico meo pingitur.

4.
К каким латинским словам восходят следующие русские дериваты:

медик, таблица, инициалы, пропеллер,
эпистолярный, дебет, агрикультура, магистраль.

5.
Переведите на русский язык:

Poetae antiqui etiam nunc audiuntur, leguntur, ediscuntur. Clavus clavo pellitur
(proverbium). Medici quoque falluntur. Oppida antiqua vallo fossaque muniuntur.
Epistula tua exspectatur. Videmus agros ab agricolis arari et coli. Nemo debet
bis puniri pro uno delicto. Plato poetas filios deorum appellat. Ira initium insaniae
ab Ennio poeta existimatur. Notum est saepe magistros a discipulis doctrina
superari. Fortuna dicitur caeca. Tabulam ab amico meo pictam vides. Amicus
certus in re incerta cernitur. Nunquam periculum sine periculo vincitur.

Наталья Бутенко

пишется "ничего"

если не смыслишь, то оно тебе и не нужно