Кэ
Кэт

Як вам? Тільки давайте не лізти в політичні і мовні аспекти!

А ми лишаємо життя на потім,
За фарсом, особистими абстракціями,
Нестачею тепла такого сонячного,
Нестачею когось такого справжнього.

Ми грузнемо в думках- чужих і мертвих,
В динаміці асфальту і металу,
А люди всі однаково химерні,
Служать однакова абсурдним ідеалам.

/А я в своєму стилі,
Трохи крейзі/

Натхненна модернізмом і простацією,
Хочу свободи – дико незалежної,
І незалежності маленької та справжньої.
Я хочу світ, я хочу розчинитись,
Спалити небо, кинутись у жар…
Вмістити Вічність у одну хвилину,
ЇЇ прожити і згоріть до тла.

Алекс

Хм. Или ни одной рифмы или я что-то не понял.
Для сравнения:

Я ненавижу этот мир,
Что полон боли, лжи и зла
Где смерть вершит кровавый пир,
Где безысходностью дотла
Сжигаяя судьбы, ум, сердца,
Любовь, надежды и мечты
Роняет в бездну пустоты
Проклятье жить - циннизм Творца.

Ba
Bad

Æддейы тымыгъ бæлæстыл хъæрзы, Фырмæстæй уый ныффутт кæны Арбаты, Йæ пырх уисойæ ногуард мит мæрзы.
Зымæгон изæр уазал у Мæскуыйы, Мæ зæрдæ мысы хъарм хуссар, нæ хъæу. Ам хъызты дур дæр ихæнæй ыскъуыйы, Ирон лæгæн йæ цæрæнбынат нæу.
Æмæ мæныл цыдæр пъæззы ныббадти, Мæлы мæстæй ызгæ цъысымы уд. Мæ бæллиц, маргъау, горæтты фæхатти, Хъысмæт æм каст, æрвæрдынау, рæсугъд.
Ныр дидинæгау бахус и.. . Зын карыНæхимæ зæрдæ атæхы æваст. Уый тынгæй-тынгдæр, хаст лæгау, æнкъары, Кæм ныууагъта фыдæлты уæзæг, уарзт...