Олег Иванов

Помогите прочитать текст правильно.

Завтра экзамен, нужно будет читать но не знаю как читается правильно множество слов.
The decision to set up a museum dedicated to the fight against Nazi fascism was taken in 1942. It opened its doors in Minsk in July 1944. Millions of people have visited it since and, with the passing years, the need for a new, more spacious and well-equipped building has become clear. Each year, over 150,000 people visit the museum. Of course, they hope to find objective information and leave with a lasting impression.

Азамат Хафизов

Зайди в переводчик, вставь текст и слушай

Анастасия

Google в помощь!! ! Впиши текст-слушай по предложениям и повторяй услышанное!