Вероника Львова

как правильно прочитать этот текст? помогите пожалуйста

2,3 million people – this is the population of China and Amur region.At the same ___ this is the number of people who use transbaikalia railway – it is quite a small number. This region, which stretched out for 1500 kilometers along the boarder of Russia and Chita Live four times lees people than in Moscow and two times less people than in Sainc Petersburg. That is why having such limited manpower this territory can not be referred the industrial centers. The main function of Transbaikalia railway is freight transit
The main role of Transbaikalia railway is seen as unique and essential part of Transbaikalia Siberian railway. At the same time the most important is the technological development freight transit. Today trains can go up over 1200 Kilometers without elaboration .Locomotives can go without elaboration over 500 kilometers

Николай Зуборев

Вбейте этот текст в переводчик Google и выберите перевести с английского на английский. Внизу появится опция "Прослушать текст"(Изображение рупора).