Варя Круглова

Помогите перевести с русс на англ

1)Наша компания с радостью поможет вам осуществить свою мечту и предлагает приобрести горящие путевки в Омске в нашем фирменном офисе.
2)После школы мы собирались поиграть в казаки-разбойники.
3)Не от хорошей жизни шли в такие глухие края самоходы (самоходам называли себя переселенцы «посвоей воли» ) «ладить и обустраивать свое жилье–былье» . В Сибирь шли сильные телом и твердые духом. «В России имолодой лежит, в Сибири и старый бежит – хочется жить» .

Юлия Костюк

1) Our company is happy to help you realize your dream and offers to buy last minute in Omsk in our corporate office.
2) After school we were going to play a game of cops and robbers.
3) Not a good life walked into such dull edge creep (creep settlers called themselves "will own way") "to get along and to equip their homes-byle." In Siberia going strong body and solid spirit. "In Russia imolodoy lies in Siberia and the old run - I want to live."

Сергей Левшонков

1) Our company is happy to help you realize your dream and offers to buy last minute in Omsk in our corporate office.
2) After school we were going to play a game of cops and robbers.
3) Not a good life walked into such dull edge creep (creep settlers called themselves "will own way") "to get along and to equip their homes-byle." In Siberia going strong body and solid spirit. "In Russia imolodoy lies in Siberia and the old run - I want to live."