Серёга Терехов

Написать письмо родственникам с извинениями, что я не приеду к ним на новый год. Привести не менее 3 причин. На английском

А так же надо спросить родственником о том, как у них дела, как погода в городе, что нового....

Ksю Анатоlьevна

Sorry, dear relatives, but for the new year I will not come! I have are three reasons:
1. Allergic to your impudent shabby cat.
2. You stole my favorite cup, when you was come this summer.
3. I'm tired of uncle Charlie with his stupid jokes and smelly armpits.