Татьяна Роман

Ошибки в тексте: найти и обезвредить

A young man named Oliver came to the supermarket for shopping. To his mother had to come and Oliver wanted to impress her. He wished her well and eats feed. Oliver looked at the shopping list and realized that he forgot to buy eggs. He turned to go to the dairy section. Then there was a collision. Oliver saw a young girl, who was folding scattered buying back into the basket. When Oliver offered her help, she refused him and went to the checkout. Oliver turned and looked at his basket. There lay a red purse. The person realized that his dropped the girl and ran to find her. He found the girl at the cash register. She explained that the cashier accidentally lost wallet. Oliver went and returned her purse. The girl quietly thanked him.

Андрей Блохин

жуть. мало того, что безграмотно, так еще и суть исковеркана - случайно, сначала не гуглом перевод был осуществлен - до намеренного внесения ошибок?

Т)
Таня ))

Лучше вызвать на помощь ФБР.

Филипп Кортес

удалить можно только вместе с текстом