Ольга Баричева

У мее практична робота з біології і я не можу розв"язати задачі. Дуже прошу допоможіть

1. У полодів кавуна поверхня може бути зелена або смугаста, форма плода - довга або кругла. Гомозиготна рослина з довгими зеленими плодами схрещена з

гомозиготною, яка має круглі смугасті плоди. В F₁ плоди круглі зелені. Які будуть F₂?

2.
У людини карі очі домінують над блакитними, а здатність володіти правою рукою над ліворукістю. Гени обох ознак занходяться в різних хромосомах. а) Які можуть бути діти, якщо обидва батьки- кароокі правші, гетерозиготні за обома ознаками?
б) Блакитноокий правша одружився з кароокою правшею. У них народилося двоє дітей: кароокий лівша і блакитноокий правша. Від другого шлюбу у цього ж чоловіка з іншою кароокою правшею народилось троє карооких правшей. Визначте генотип усіх тьох батьків.

Виктор Семилетов

я перевела, люди, можете решать. У плода арбуза поверхность может быть зеленая или полосатая, форма плода - длинная или круглая. Гомозиготное растение с длинными зелеными плодами скрещена с гомозиготной, которая имеет круглые полосатые плоды. В F₁ плоды круглые зеленые. Которые будут F₂?

2.
У человека карие глаза доминируют над голубыми, а способность владеть правой рукой над леворукостью. Гены обоих признаков находятся в разных хромосомах. а) Какие могут быть дети, если оба родители- кареглазые правши, гетерозиготные по обоим признакам?
б) Голубоглазый правша женился кареглазой правшой. У них родилось двое детей: кареглазый левша и голубоглазый правша. От второго брака у этого же мужчины с другой кареглазой правшой родилось трое кареглазых правшей. Определите генотип всех тех родителей.