Алексей Рыбин

Перевести следующие предложения

1. By the power invested in me, i now pronounce you husband and wife

2. The judges had a field of choice in making their decisions

3.If the defendant remains silent court will enter a plea of not guilty

4. The police are now interrogating suspects and witnesses

5. The Victoria police were removing people from the Senior Citizen Activity Centre

Диана

1. Властью, данной мне, я объявляю Вас мужем и женой.
2. У судей была предпочтительная область в принятии их решений

3. Если ответчик молчит, суд выносит оправдательный приговор.

4. Полиция сейчас допрашивает подозреваемых и свидетелей.

5. Полиция Виктории вывели людей из центра занятости для пожилых граждан.