Ки
Кирилл

помогите перевести на русский (онлайн переводчики не правильно переводят)

1 information to be computered is stored usually oin registers - units of hardware.

2An instruction having been transmitted to the instruction decoder, the control generator senses this interpretation..

3 The more effecient telecommunications networks, the nighter the level of development of a country.

4 If we were to extend and upgrade the original network, we should replace manual by automatic exchange.

5 It is in industrial technology and scientific development that electronic devices contributed greatly.

Светлана

А ты думаешь, что в большинстве переводов на майле люди сидят, и переводят сами?
Мне кажется, в 90% случаев они пользуются теми же переводчиками)