Ирина Филимонова

Помогите пожалуйста по английскому немного, 1 небольшое задание, все сделал, его не могу

1. Составьте
предложения. Поставьте глаголы, данные в скобках, во времена группы Simple (Present, Past, Future), используйте данные
наречия. Предложения переведите.

Always, often, rarely, frequently, sometimes,
hardly, ever, usually, occasionally, never.

1. We/provide / good service.

2. I / have / face-to-face meetings / new customers.

3. Our company / employ / external
consultants.

4. I / be / busy in summer.

5. We / write / reports.

ОК
Оксана Кляницкая

We always provide good service. We always provided good service. We will always provide good service.
I usually have face-to-face meeting with new customers. I rarely had face-toface meeting. I will rarely have face-to face meetings....
и так далее.
Our compnay rarely employs external consultants
I am never busy in the summer
We frequently write reports.