Ма
Марина

задание по английскому не могу понять, помогите пожалуйста

в общем "вставьте сравнительные степени, как показано на примере" 1. My motorbike goes faster than (fast) yours. 2. I york ...(hard) Paul. 3. Today it is ...(cold) yesterday. 4. I'm ...(old) you. 5. English is ...(little) difficult ...Japanese. 6. The last bus was ...(crowded) the first bus. 7. I need a ...(big) bag....this. 8.Travelling by train is ...(expensave) travelling by bus. 9. A coat costs ...(much) a jacket. 10. Vegetables are ...(good) for your health ...crisps.

Бахтиёр Бакоев

вставить слово than и слова в скобках переделать из глаголов в наречие