Mister Pak

Помогите расставить слова по порядку (English)

1. Господин Джоунс подписал или госпожа Макдональд подписала деловое письмо? did / or / the / Mr. / letter / Mrs. / Macdonald / Jones / sign / business / did 2. Вы работаете или учитесь? study / you / do / work / or 3. Я полагаю, что управляющий всегда диктует деловые письма, не так ли? always / the /doesn’t / manager / the / business / dictates / I / letters / he / believe 4. Когда же вы выучите это правило? you / learn / whenever / rule / this / will

Михаил

1. did Mr. Jones or Mrs. Macdonald sign the business letter?
2. do you work or study?

3. I believe the manager always dictates the business letters, doesn’t he?

4. whenever will you learn this rule?