Юлия Ха

Помогите составить диалог между официантом и посетителем (английском или русском языке)

Евгений Алёхин

WAITRESS: Hello
MIKE/ Kate: Hello
WAITRESS: Have you already made your choise? What do you want to order?

MIKE Hmmm, there’s not much on the menu here. The beef-kabob sounds good, I think.
KATE: Yes, it does, but I think I’m just going to have a sandwich today. Maybe even half of one
WAITRESS: Do you want that on separate checks?
MIKE: Oh, no, one’ll be fine. It’s on me today, Kate.
KATE: Well – thanks, Mike. I’ll treat you next time. Uh, I’ll take half a French dip sandwich – go easy on the mayonese – and I’ll have a cup of coffee with cream.
MIKE: And I’ll have the beef-kabob.
WAITRESS: Okay. Anything to drink?
MIKE: What kind of tea and shakes do you have?
WAITRESS: We have different kinds of green, flower, black tea and great number of shakes. Take this drinking card. please
MIKE: Oh. that*s great! I want black tea and strawberry milk shake for a girl, please.
WAITRESS: Okay, and what kind of dressing would you like on your salad, ma’am? We have French, Thousand Island and blue cheese
KATE: Blue cheese’ll be fine
WAITRESS: Okay, thank you