Евгения

Кто знает английский, помогите. Нужно составить текст на тему почему не хочу носить школьную форму.

И чтобы я хотел изменить в школьной форме! Плз спасайте )) 5-6 предложений есле можно ))

Dursun Can Selcuk

Я не хочу носить школьную форму потому что.... +Googl Переводчик__))))))

Александр Новиков

I don`t want to wear scool uniform because it`s uncomfortable. I don`t like jackets and formal trousers. I think it`s stupid to wear uniform because all children wear the same clothes and i want to be unusual...
School uniform is also very bad because every day you wear the same clothes, if you want to change something you need to buy a new one...