Me
Mergen

ПРОШУ помогите. КТО ЗНАЕТ АНГЛИЙСКИЙ

Надо написать маленькое сочинение 5-6 пред. типо зачем нам школа.. (The importance of school in a peson's life)...ПРОШУ ПОМОГИТЕ

Сергей Крутяков

School is very important part of our lifes. It helps to learn new things and to make friends at the same time.Только 2 предложения. Остальное лень!!) ) Sorry)

Роман Фамилия

Я продолжу. There are teachers in the school who lead us into the land of knowlege. They teach us and control that we can be diligent and don't be lazy. School helps us to lay good foundation for further life.