Александра Тершинова

помогите сделать дз по английскому пожалуйста

Расскрывая скобки нужно употребить глаголы в Present, Past, или Future Indefinite.
1) I (to go) to bed at 10 o'clock every day, 2) I (to go) to bed at 10 o'clock yesterday . 3) I (to go) to bed at 10 o'clock tomorrow. 4) I (not to go) to the cinema every day 5) I (not to go) to the cinema yesterday 6) I (not to go) to the cinema tomorrow. 7) You ( to wath) TV every day? 😎 You (to watch) TV yesterday? 9) You (to watch) TV tomorrow? 10) When you ( to leave ) home for school every day?

Олька Бурова

1) go
2) went
3) shall go
4) don`t go
5) didn`t go
6) shall not go
7) Do you watch
😎 Did you watch
9) Will you watch
10) when do you leave

Ил
Иллиан

забей в яндексе онлайн переводчик, после все узнаешь