На
Настя

Яку першу допомогу повинні надати йому товариші?

Спускаючись на лижах з гори хлопчик загальмував і впав. Піднятися він не зміг- відчув сильний біль у нозі. Нога в області коліна розпухнула, рухи в колійному суглобі викликали сильний біль, нога прийняла неприродне положення. Яку першу допомогу повинні надати йому товариші?

Света

первым делом--вызвать врачей
потом подручными средствами привязать ногу к лыже, чтобы зафиксировать--раз повреждено колено, то от таза до щиколотки.
все. больше до приезда медиков сделать ничего нельзя
p.s.--это все же русскоязычный проект. здесь не там много тех, кто знает украинский. пишите на русском, если хотите, чтобы Вам отвечали.
с уважением.

Жангали Пшенбаев

Зафіксувати (накласти шину) на пошкоджену кінцівку з підручних матеріалів, лиж, палиць. Із захопленням від гомілковостопного до стегнового суглоба. Зробити сани, транспортувати до найближчій дорозі. Викликати швидку допомогу.

Ол
Ольга

Скорую вызвать. Надо бы зафиксировать коленку. Найти палку, лучше доску, прибинтовать ногу выше и ниже колена, не сдвигаяя ее.