Катя Блэр

Можете перевести статью с болгарского?

Централният нападател на Столична община Йорданка Фандъкова смени централния нападател на “Фулъм” и рекордьор по голове за България Димитър Бербатов в дълго раздаване на автографи на ученици.

Бербатов планираше да открие лично изцяло обновените столова и физкултурен салон в 119-о СОУ “Академик Михаил Арнаудов” в София по програмата на “Данон” и фондация “Димитър Бербатов” “Активни и здрави”. Митко бе планирал пътуване до България в паузата за националните отбори, но се наложи да остане на специални процедури в Лондон за излекуване на контузията. Десетки малчугани чакаха Митко за атографи. Той не дойде, но децата зърнаха, че лентата на новите съоръжения е прерязана от столичния кмет Йорданка Фандъкова и наобградиха нея за 10-минутна сесия за автографи.

Досега по програмата “Активни и здрави” са осъществени 15 проекта в БГ училища. Построени и ремонтирани са игрища и салони, купени са спортни уреди, а в две училища са реновирани и столовете за хранене.

На откриването на двете помещения в 119-о СОУ "Академик Михаил Арнаудов" освен Йорданка Фандъкова присъстваха изпълнителният директор на "Данон България" Рено Шамонал, директорът на фондация "Димитър Бербатов" Димитрина Ходжева и Диян Стаматов, директор на училището.

"Благодаря на "Данон" за тяхната социална отговорност и за това, че заедно с фондация "Димитър Бербатов" показват какво означава добра екипна работа и отделят средства, за да може децата в цяла България да спортуват и да се хранят здравословно", заяви Йорданка Фандъкова минути преди да бъде срязана лентата на обновените физкултурен салон и столова в училището.

"Желанието на фондацията и на нейния патрон – Димитър Бербатов, е възможно най-много деца да могат да спортуват, затова ще продължим да подкрепяме подобни проекти", каза директорът на фондация "Димитър Бербатов" Димитрина Ходжева.

"Изключително съм щастлив, че "Данон" има такава програма, която е адресирана към вас, децата, защото вие сте бъдещето на България”, обърна се към учениците от 119-о СОУ изпълнителният директор на "Данон България" Рено Шамонал. И добави: "Убедени сме, че именно в първите години от живота си човек се научава как да живее по активен и здравословен начин, затова заедно с фондация "Димитър Бербатов" създадохме програмата "Активни и здрави", с която да подпомагаме училищата. "

Директорът на 119-о СОУ Диян Стаматов изказа благодарност, че покрай спорта се обръща внимание и на правилното хранене и е ремонтирана и столовата. Той призна, че преди учениците са изпитвали отвращение и никой не е имал желание да влиза в училищния стол, а сега с радост стотици малчугани се хранят в новата столова.

Елена Заморина

Центральный нападающий София муниципалитет Йорданка Фандыкова изменение центральный нападающий "Фулхэма" и запись цели для Болгарии Димитар Бербатов в длинном студентов автограф.

Бербатов планирует открыть полностью отремонтирован обеденный зал и тренажерный зал в 119-й школе "Михаил Арнаудов" София программы "Danone" и "Димитар Бербатов", "Активный и здоровый". Митько была запланирована поездка в Болгарию, чтобы пауза для национальных сборных, но был вынужден остаться в Лондоне на специальные процедуры, чтобы вылечить травму. Десятки детей ждет Митько atografi. Он не пришел, но дети увидели ленту новых объектов было сокращено с мэром Йорданка Фандыкова и naobgradiha ее 10-минутного сеанса для автографов.

До сих пор "активный и здоровый" 15 проектов были реализованы в BG школ. Построены и отремонтированы детские площадки и залы, спортивный инвентарь приобретен, и две школы были отремонтированы и стульев.

Открытие две комнаты в 119-й средней школы "академик Михаил Арнаудов" Йорданка Фандыкова также приняли участие исполнительный директор «Данон Болгарии, " Renault Shamonal, директор "Димитар Бербатов" Димитрина Hodgev Stamatov и Диан, директор школы.

"Спасибо" Danone "за социальную ответственность и, что наряду с" Димитар Бербатов "показать, что хорошая работа команды и выделения ресурсов, позволяющих всем детям в Болгарии, чтобы тренироваться и питаться здоровой", сказал Йорданка Фандыкова минут до разрезаемой ленты на отремонтированный спортзал и столовую в школе.

"Желание Фонда и его покровителей - Димитар Бербатов имеет столько же дети могут заниматься спортом, поэтому я буду и впредь поддерживать такие проекты", сказал директор "Димитар Бербатов" Димитрина Hodgev.

"Я очень рад, что" Данон "это программа, которая предназначена для вас, дети, потому что вы будущее Болгарии", сказал он студентам сто девятнадцатой школе генеральный директор «Данон Болгарии, " Renault Shamonal. Добавлена, и "Мы считаем, что, особенно в первые годы своей жизни человек учится, как жить активной и здоровой путь, так вместе с" Димитар Бербатов "создала" активный и здоровый ", с которым в поддержку школ» .

Директор школы сто девятнадцатой Dian Stamatov поблагодарил, что, обращая внимание на спорт и правильное питание и был отремонтирован и стулья. Он признался, что до того, как студенты чувствовали отвращение и не было никакого желания вступать в школьной столовой, и теперь сотни счастливых дети едят в новой столовой.

Амано Эрис Велиалитовна

Центральный нападающий София муниципалитет Йорданка Фандыкова изменение центральный нападающий "Фулхэма" и запись цели для Болгарии Димитар Бербатов в длинном студентов автограф.

Бербатов планирует открыть полностью отремонтирован обеденный зал и тренажерный зал в 119-й школе "Михаил Арнаудов" София программы "Danone" и "Димитар Бербатов", "Активный и здоровый". Митько была запланирована поездка в Болгарию, чтобы пауза для национальных сборных, но был вынужден остаться в Лондоне на специальные процедуры, чтобы вылечить травму. Десятки детей ждет Митько atografi. Он не пришел, но дети увидели ленту новых объектов было сокращено с мэром Йорданка Фандыкова и naobgradiha ее 10-минутного сеанса для автографов.

До сих пор "активный и здоровый" 15 проектов были реализованы в BG школ. Построены и отремонтированы детские площадки и залы, спортивный инвентарь приобретен, и две школы были отремонтированы и стульев.

Открытие две комнаты в 119-й средней школы "академик Михаил Арнаудов" Йорданка Фандыкова также приняли участие исполнительный директор «Данон Болгарии, " Renault Shamonal, директор "Димитар Бербатов" Димитрина Hodgev Stamatov и Диан, директор школы.

"Спасибо" Danone "за социальную ответственность и, что наряду с" Димитар Бербатов "показать, что хорошая работа команды и выделения ресурсов, позволяющих всем детям в Болгарии, чтобы тренироваться и питаться здоровой", сказал Йорданка Фандыкова минут до разрезаемой ленты на отремонтированный спортзал и столовую в школе.

"Желание Фонда и его покровителей - Димитар Бербатов имеет столько же дети могут заниматься спортом, поэтому я буду и впредь поддерживать такие проекты", сказал директор "Димитар Бербатов" Димитрина Hodgev.

"Я очень рад, что" Данон "это программа, которая предназначена для вас, дети, потому что вы будущее Болгарии", сказал он студентам сто девятнадцатой школе генеральный директор «Данон Болгарии, " Renault Shamonal. Добавлена, и "Мы считаем, что, особенно в первые годы своей жизни человек учится, как жить активной и здоровой путь, так вместе с" Димитар Бербатов "создала" активный и здоровый ", с которым в поддержку школ» .

Директор школы сто девятнадцатой Dian Stamatov поблагодарил, что, обращая внимание на спорт и правильное питание и был отремонтирован и стулья. Он признался, что до того, как студенты чувствовали отвращение и не было никакого желания вступать в школьной столовой, и теперь сотни счастливых дети едят в новой столовой.