Юлия Мацнева

как ответить на письмо на англ

Dear Sirs,
We have received your reply to our offer and were sorry to see that our price seems to you unreasonably high.
We have to state that we consider our price quite competi-tive as we quoted it on the basis of the cost price and quality of the goods.
However, we are ready to meet you halfway, as you are our reliable and regular partners.
We are ready to give you a discount and reduce the price by 10% if you increase your order by not less than 500 t.
We are looking forward to your early reply.
Yours faithfully,
Promexport.

Помогите на него ответить, вообще не соображаю, нужно придумать какой угодно ответ типа вежливо так. . В таком же объеме ответить. Оч прошу кто владеет англ, помогите

нужно что угодно .. к примеру.. да зравствуйте уважаемый.... мы получили ваше письмо. мы пересмотрели ваше предложение, и решили что оно нам подходит. Ваша цена нас устраивает. Но если вам не трудно, то мы не откажемся от скидки в 10%. Завтра же вы разместим у вас заказ на 600тонн.

Людмила Ивчик

а смысл отвечать, если ничего определенного от второй стороны вам не нужно?)

Га
Галина

Dear Sirs,
We have received your letter. And we hurry to to inform you that we have reviewed your proposal and decided that discount of 10% suits us. Tomorrow we will place order for 600 Ton.