Искандер Омурзаков

2 фразы на английском

I'd prefer him to be back before 11o clock. Написать используя rather. I... You should never park on double yellow lines. Написать используя circumstances. Under...

Ве
Вера

I would rather want him back before 11 o'clock. Under no circumstances you should park on double yellow lines.

Ки
Киряхинсон

I'd rather he were back before 11 o'clock.
Under no circumstances should you park on double yellow lines.