Гузель Ханнанова

Как по английски будет: В центре Москвы находится памятник Юрию Долгорукому?

Катеринка Сачкова

There is the monument to Yuri Dolgoruky in the centre of the Moscow

Мария Москвичева

There is the monument for Yuri Dolgorukiy in the centre of the Moscow.

ОК
Олег Кудряшов

The monument of Yuri Dolgorukiy is located in the center of Moscow. Люди как вы можете слово Москва с артиклем писать...

Ан
Анна

In a center Moscow there is a monument to George Dolgorukomu

Станислав

there is monumet of yuriy longhands at the sentr of moscow. может така?

Мариночка Филиппова

запросто the Yuri Dolgorukiy зэ Юра оф Долгорукий. ор, зэ Юра вис лонг хэндз.