Виталий Верещагин

помогите с деловым письмом по английскому языку. я в этом совсем не разбираюсь. тема внутри

вы заказали книги по почте в интернет магазине "Books and more". посылка с книгами должна была прийти неделю назад, но ее до сих пор нет. напишите в магазин письмо и узнайте где ваш заказ

И*
Иван ****

hi books and more. ive got just one question for u. WHERE IS MY F***ING BOOK?!

Екатерина Никитина

Hello.

I made an order in your firm, one week ago: order number is (12345), from 21/10/12, ordered books are: @How to build the strong and friendly family" by R. Gibson, "To make money from nothing", by A. Smith and "Today is the day" D.Fool-as-Dust

Let me report you, that those books are still not delivered to me.

Please, take actions to deliver those books to me or give my money back to me.

With respect, Andrew.

Типа того