Борис Ежов

В Какой серии сериала ВВС Шерок Холмс говорит:

"Болезненно полный, дурной запах изо рта, правая рука любителя интернет-порно, явные признаки запущенной болезни сосудов и сердца, ничтожное мнение о себе, IQ близкий к дебильности… и вы думаете, что он способен на подобное? "
Кто знает, подскажите пожалуйста!

Геннадий Солодов

сезон 2, серия 1 - A Scandal in Belgravia

Did you see him? Morbidly obese, the undisguised halitosis of a single man living on his own, the right sleeve of an Internet porn addict, and the breathing pattern of an untreated heart condition. Low self-esteem, tiny IQ, and a limited life expectancy. And you think he's an audacious criminal mastermind? (turns to Phil) Don't worry, this is just stupid.