Наталья Павлова

Как правильно сказать по-английски-"Я не хочу отвлекать тебя от важных дел на всякие пустяки".? Спасибо 🙂

Yula Bobrovskaya

I don't want to divert your attention with things of little significance from important issues.

No Google here

Марина Скорых

I do not want to distract you from the important things for all sorts of nonsense.

Светлана

I do not want to distract you from the important things for all sorts of nonsense

Максим

I don't want to bother you for no reason. I know you have important stuff to do!