Кравченко

Обережная молитва в дорогу.

Огромное всем спасибо за ответы!

Константин Харитонов

Путь и истина сый, Христе, спутника Ангела Твоего рабом Твоим ныне, якоже Товии иногда, посли сохраняюща, и невредимых, ко славе Твоей, от всякого зла во всяком благополучии соблюдающа, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.

Анастасия Холина

Отче наш. Это на все случаи.

Эд
Эдуард

Вас охраняют 40 ангелов,
от разных случайностей в пути.

Вячеслав Фокин

Молитва в дорогу (Молитва Честному кресту) :
"Огради мя, Господи, силою честного и животворящего Твоего креста и сохрани мя от всякого зла. "
Молитва Святому Духу
"Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, иже везде сый и вся исполняй, сокровище благих и жизни Подателю, приди и вселися в ны, и очисти ны от всякой скверны, и спаси, Блаже, души наши. "
Молитва в дорогу: Песнь Пресвятой Богородице
"Богородице, Дево, радуйся, Благодатная Марие, Господь с тобою. Благословенна ты в женах, и Благословен Плод Чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших.
Господи, Иисусе Христе, явись мне в эту минуту, дай мне терпенье, дабы я до конца могла вынести… (боль, утрату, измену и т. д. )
Услышь, Боже, голос мой в молитве моей и сохрани жизнь мою от страха, врага, укрой меня от замысла коварного, от мятежа и злодеев. Господи! Защити живота моего от кого устрашуся. " Молитва Архангелу Михаилу:
"Великий Архангел Михаиле, помоги мне грешному своему рабу (имя) .
Избавь мя от труса, потопа, огня, меча, от напрасной смерти, от всякого зла и лукавого.
Избавь мя Великий Михаиле Архангел Господень и воевода небесных сил и ныне, и присно, и во веки веков.
Аминь. "