Anton Mironov

Помогие перевести с башкирского на русский пожалуйста.

Беҙҙә уны Ҡыш бабай алып килә. Ә бына Америкала - Санта Клаус. Үзбәк халҡында түбәтәй кейгән Ҡар баба, молдавандарҙа ҡаракүл бүрекле Мөш Джерилэ бүләк һәм күстәнәстәр тарата. Яңы йыл төрлө илдә төрлө ваҡытта үткәрелә. Беҙҙә Яңы йылдың тәүге көнө тип 1 ғинуар иҫәпләнә. Һәр ғаилә өйөнә ҡупшы шыршы ултырып, уны уйынсыҡтар менән биҙәй. Яңы йыл - ғаилә байрамы.

Ев
Евгения

У нас его приносит Дед Мороз. А вот в Америке-Санта Клаус. У узбекского народа Кар Баба в тюбетейке, у молдован-Мош Джерилэ в каракулевой шапке раздают подарки и гостинцы. Новый год в разных странах проводится в различное время. У нас первым днем Нового года считается 1 января. Каждая семья у себя дома устанавливает пышную ёлку, наряжает её игрушками. Новый год-семейный праздник.