Виктория Сорокина

6 класс )переведите текст

Boss: Hi, Cute! How are you?
Cute: I am not very well. Who is this?
Boss: It's your boss.
Cute: Oh, hi, Boss.
Boss: Where are you, Cute?
Cute: I am in Russia, in hospital.
Boss: And what are you going to do?
Cute: Well, I'm going to have lunch at 12 o'clock and then I'm going to watch a very interesting film on TV.
Boss: Very funny! What are you doing about your mission?
Cute: What mission? Sorry, Boss, I don't remember any mission...
Boss: You are watching Misha Inin and Robin MacWizard. Don't you remember?
Cute: Oh, yes! Two nice boys from Korolyov Street! I am going to say hello to them.
Boss: Are you joking, Cute? Misha and Robin are not in Obninsk anymore.
Cute: Oh, where are they, then?
Boss: Look, Cute, I'm really tired of this. Just because you are my brother, I always give you the best jobs. And what happens? You always make mistakes! Now this is your last chance: get on a plane back to London. I want you in my office at 8 o'clock on Monday morning. Now, goodbye!!
Cute: Wait a minute. Why do you want to see me? What am I doing in Russia? What's happening?

Евгеша Подкопаева

начальник - привет Кьют как ты?
Кьют-я не очень, кто вы?
Н- твой начальник
К- Оу, здравствуйте начальник
Н- огде ты Кьют? ,
я в России в госпитале
и как ты туда попала?
ну, я попала туда во время обеда в 12 часов дня и затем смотрела очень интересную передачу по тв
очень забавно! с какой целью ты туда попала?
какая цель? Извините начальник я не помню цели
Ты видела мишу инин и робина маквизарда. Ты помнишь?
О да! два добрых мальчика с улицы королева! Я поздоровалась с ними.
Ты шутишь кьют? , Миша и Робин не в Обнинске больше.
Оу, а где же они теперь?

Сергей Павлов

А переводчиком не легче воспользоваться?

Ел
Елена

last chance