Роман Морозов

Ответы на эти вопросы и подвести итоги ответы.

answer these questions and sum up the answers.
1. are any defects found during tests? by whom are they to be eliminated? is another last to be made after the defects are eliminated?
2. is the Tretjakov Gallery visited by a lot of people? whose pictures are shown there? can pictures from other countries be found there? what museum cam they be found in?
3. are foreing businessmen usually met at the airport? were are they taken from the airoport? is accommodation booked for them in advance? why is accommodation to be booked in advance?

Белла Гусейнова

Сдается мне, это вопросы к какому-то тексту. По крайней мере, 1 и 3 точно. На 2 реально ответить без текста, на 3 можно попытаться. А на 1 - нет: "Были ли в тестах найдены недостатки? " Как ответить, если тестов нет?

2)
The Tretjakov Gallery is visited by a lot of people because it's one of the best-known picture galleries in Russia. Many brilliant paintings by Russian artists and old Russian icons are shown there. Pictures from other countries can be found in the Pushkin Museum of Fine Arts.