Ел
Елена

Мне нужна помощь с переводом и правильной граматикой в ней, помогите нужно для вуза; (

Меня зовут Никита. Мне 17 лет. живу в городе Москва. родился 23 января 1995 года . я учился в школе 369 в сокольниках, теперь я студент РХТУ, пошел на специальность на которую учусь, потому что она соответствует моим интересам. мои самые любимые предметы это химия и английский. моя мама работает врачем, а папа военный. у меня есть девушка ее зовут Юля, она очень красивая, я её очень сильно люблю и дорожу ей. я люблю музыку особенно русский рок, мои самые любимые группы : сплин и наутилус помпилиус. мой любимый фильм Леон. У меня есть два лучших друга это Арман и Стас они мне очень дороги. я люблю животных . увлекаюсь политикой и хочу создать свой видеоблог.

My name is Nikita. I'm 17 years old. I live in Moscow. born January 23, 1995. I was at school 369 in Sokolniki, now I'm a student RCTU, went to the specialty for which learning, because it corresponds to my interests. my most favorite subjects is chemistry and English. My mom is a doctor, and my father War. I have a girl her name is Julia, she is very beautiful, I love her very much and I value it. I love music, especially Russian rock, my favorite groups, spleen and Nautilus Pompilius. my favorite movie of Leon. I have two best friends is Arman and Stas are very dear to me. I love animals. all politics and I want to create a video blog.

Спасибо большое)

Анна

Вот с таким примерно "качеством" и переводят всякие гуглы.. .

My name is Nikita. I'm 17. I live in Moscow. I was born 25th of January, 1995. I learned in the School 369 in Sokolniki, and now I'm RCTU student (тут непыльно было бы оъяснить несведущему читателю, что такое RCTU). I have chosen this speciality because it meets my interests. My favourite courses are chemistry and English (позвольте в этом усомниться...) .
My mother is a physician and my father is military (или an officer). I have a girlfriend, named Julia. She's very nice and I love her very much and value her. I love music, especially I like Russian rock. My favourite bands are Splin and Nautilus Pompilius. My favourite movie is Leon. My two best friends are Arman and Stas, and they are very dear to me. I love animals. I like politics and I wand to set up my own video blog.