Ольга Хайруллина

Помоги восстановить порядок слов в вопросительных предложениях...

..

1. Do/what/call/we/of social and moral/informal rules/behavior
2. Laws/regulate/what/the relations/people/between
3. Be/customs/should/written down
4. We/can/rules/break/any penalty/suffering/without
5. What/Thomas Hobbes/did/as life in a/call/“state of nature”
6. Concerns/what law/and tax responsibilities/tax matters
7. What/involves statutes/law/and rules of environmental protection
8. Does/deal with/Company law/the legal methods/of company formation,/and financial affairs/company running
9. Ensures and regulates/what/fair competition,/law/protection/from monopolization
10. What/sets control of/law/working conditions,/and employment relations/deals with rules/and regulations of labor?

Мария Вершинина

Show me your boobs and I'll help you!