Михаил Якунин

помогите перевести текст грамотно он в пояснениях !!!

Денсаулық жақсы болу үшін адам дұрыс ұйықтауға әдеттену керек .Ұйқы денсаулықты жақсартады .Ұйықтаған кезде адамның денесі тынығады, күші көбейеді , жұмысқа ынтасы артады. Адамды ұйықтау арқылы әр турлі аурулардан емдеп жазуға болады .Сондықтан ұйықтау ережелерін білу қажет. 4-8 жастағы балалар күніне 10-11 сағат ұйықтау керек .Ересек 9-10сағат ұйықтау керек .Ал үлкен адамға күніне 7-8 сағат ұйқы жетеді.Күндіз де, түнде де ұыйқтауға бір мезгілде жатып дағдылану керек . Ұйықтар алдында майлы тамақ жеу зиян , өйткені жүрек дұрыс тыныға алмайды. Балаларға танығар алдында айқайлауға, жүгіріп ойнауға болмайды. Жатар алдында қорқынышты ертегілер мен әңгімелер тыңдамаған жөн. Ұйықтар алдында таза ауаға шығып демалу, желдеткішті ашып, бөлме ауасын тазарту пайдалы.

Марьям Харламова

Что бы здоровье было хорошим человеку нужно правильно спать. Сон улучшает здоровье. Когда спишь у человека тело расслобляеться, прибавляются силы, у него появляется желание работать. Когда человек спит можно излечить разные болезни. поэтому нужно знать режим когда спать. Детям в возрасте 4-8 нужно в день спать 10-11 часов. 9-10 часов нужно спать. А взрослым людям нужно 7-8 часов спать. И днём и ночью нужно прилечь на кровать и отдохнуть. Перед тем как спать жирную пишу нельзя есть, потому что сердце не сможет отдохнуть. Детям перед тем как спать нельзя кричать, бегать и играть. Перед тем как заснуть лучше рассказывать страшные истории. Перед тем как зоснуть нужно подышать чистым воздухом, включить вентилятор, и проветривать комнату.

Николай Глазунов

Руся руся своего ума нету видимо)