Татьяна Опарина

какой климат Південної Америки?

Игорь Воротников

Південна Америка - найбільш вологий материк Землі. Величезна кількість опадів щорічно випадає на півночі материка в долині річки Амазонки та її приток, це обумовлено величезною площею, що займає екваторіальний пояс на її території. Кількість опадів посилюється такими кліматоутворюючими факторами, як теплі течії біля східних берегів материка, а також рельєфом Південної Америки - на сході материка знаходяться рівнини, вільно пропускають вологі повітряні маси з океану вглиб континенту до самих передгір'їв Анд, де опади затримуються і випадають у вигляді сильних екваторіальних дощів.
На південь і на північ від екваторіального поясу в Південній Америці розташувався субекваторіальний кліматичний пояс. Його особливість полягає в тому, що це єдиний пояс материка, який знаходиться і в Північному і в Південній півкулі.

А краще б взяти і прочитати ось тут: http://geography7.wikidot.com/climate-of-south-america