Николай Таранов

помогите нужно написать сочинение по русскому но на английском! почему я люблю русский язык)

Victori Ice

I love Russian because it's my native tongue. Speaking Russian I am more relaxed and I don't have to turn up the TV volume. My understanding of Russian is complete, including old writings and folk songs. The main benefit of knowing Russian is original literature. available in this language. The names of authors are so well know that I don't have to list them here. And, of course, the poetry, which is particularly hard to translate and you do need to know Russian to truly appreciate it.