Алексей Шувалов

Переведите пожалуйста этот небольшой текст на английский)

Привет. Я хочу рассказать вам про мои планы на лето. Я собираюсь поехать в путешествие, в Латвию. Я выезжаю в июне, а приезжаю в июле. Затем я поеду в лагерь. Я буду очень долго собирать чемодан. Я надеюсь, что проведу эти каникулы незабываемо.

Женя Белякова

В переводчике гугл вот так:
Hey. I want to tell you about my plans for leto.Ya going to go on a journey Latviyu.Ya I leave in June, and I've come to iyule.Zatem lager.Ya will go to for a long time to collect chemodan.Ya hope will spend this vacation unforgettable .

Урмат Шайымкулов

Hey!
I would like to tell you about my plans for the next summer. I am going to go a trip, in Latvia. I'm departing in June and going back in July. Then, I'm going to the camp. I think, I will pack my stuff for a long time. I hope, I will spend my summer vacation memorably.