Дмитрий Курасов

Срочно нужно написать ответить на это письмо, выручайте пожалуйста !

Dear Emma, I'm writing to you from my room at college. The new term starts tomorrow. In fact, classes don't start until Wednesday, so I've got a few free days. I'm meeting some other students from the Geography Department tomorrow. Everyone seems very nice and I've heard some exciting things about the course. I met an interesting guy called Dan yesterday. He's studying farming and climate change. He believes that research in this area is very important. We had a fascinating conversation. In fact, I'm thinking of changing my course. I really want to talk to him more some time.

Марина Давыдова

Переведи его в переводчике. И ответь.